Cildinizi Genç Gösterecek Makyaj Tüyoları

Öncelikle gençliğinizi kapatmayacak ya da olduğundan genç gösterecek makyajlar kesinlikle ağır makyajlar olmamalıdır. Bunun dışında daha genç gösterecek makyaj tüyolarını şu şekilde sırlayabiliriz;

Kaşlarınızı Kalınlaştırın

Saç renginiz ile uyumlu bir kalem ya da far ile kaşlar kalınlaştırılıp rengi koyulaştıralabilir, koyu tonlardaki kaşlar yüzü daha genç ve dinç gösterir. Bu sebeple saç rengine uygun kaş rengi tercih etmek daha genç gösterecektir.

Doğru Ruju Seçin

Dudak şekli yaşlanırken incelir ve belirgin dolgunluğunu kaybeder. Bu sebeple dudak makyajınızı yaparken açık renk bir dudak kalemi yardımıyla dudak çizgisinin belirginleştirilmesi dudaklarınızın dolgunluğunu arttıracağı gibi yüzü de genç gösterir.

genc-gosteren-makyajlar

Göz Altı Torbaları

Cerrahi tedaviler ya da peeling uygulamaları ile yok edilebilen göz torbaları da yaşlı gösteren etkenlerden bir tanesidir. Bu yöntemlerin yanı sıra kullanılan fondötenden daha koyu bir tonda kapatıcı ile de iyi sonuçlar alınabilir.

Allık

Elmacık kemiklerini belirginleştirmek de yüzü genç gösteren etkenlerdendir ve allığı kullanırken elmacık kemiklerinden şakaklara doğru yaymak daha güzel ve genç bir görüntü sağlar.

Göz Altı Morlukları

Yine peeling ve cerrahi yöntem uygulanarak yok edilebilen göz altı morlukları, kullanılan fondötenden daha açık renkte bir kapatıcı kullanılarak kapatılabilir.

goz-alti-torbalari

Pudra Seçimi

Ciltteki yorgun ve soluk görünümü azaltmak ve daha canlı bir görünüm kazandırmak amacıyla bronz pudra kullanımı daha çok önerilir. Pudralar da yine elmacık kemiğinden saç çizgisine doğru sürülür ve yüze doğal bir bronzluk katarak daha genç bir görünüm sağlar.

Bunun dışındaki cildinizi genç gösterecek makyaj önerileri arasında fondöten yerine BB. CC. EE gibi kremleri kullanmanızı ve daha az göz makyajı yapıp yüzünüze doğal bir görünüm vermenizi öneririm.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir