Çift Taraflı Tığ İşi Boyunluk Yapılışı (Sonsuzluk Modeli)

Sizlere bu yazımızda çift taraflı tığ tekniği veya diğer bir anlamda çift tığ örgü modelini tanıtmaya çalışacağız.Doku dolu ve rahat bir model gerçekten.Kolay ve basit boyunluk yapmak isterseniz size göre bir model diyebilirim.”N” uçlu kanca bir tığa ihtiyacınız ve yün bir ipe gereksinimimiz olacak.Eğer gevşek ve rahat bir örgü boyunluk yapacaksanız daha büyük bir tığ tercih edebilirsiniz.Bunun için bilmeniz gerekenler kayma düğüm , zincir , çift kroşe , işinizi dikiş , örgü bitirilişi.

Sizlere küçük bir ipucu eğer bir acemi örgücü iseniz, her satırda çok sayıda dikiş koymak için özen gösterin.Kayma dikiş yaparak örgünüzü bitirin.İpucu: Dikiş kayma, ya da çok sıkı dikiş yapmayın. Büzüşmüş uçları ve dikiş daha belirgin olacaktır.Galerimizde ki fotoğrafları takip ederek rahat ve şık bir rahat bayan örgü boyunluk modeli elde etmiş olacağız.

Tığ İşi Boyunluk Modelleri

Daha önceki konularımızda yine boyunluk modellerine yer vermiştik. Değişik ve zarif boyunluk modellerini sizlerle paylaşmıştık. Eğer örgü boyunluk modelleri arıyorsanız.Bir önceki konumuz olan bayanlar için tığ işi boyunluk modelleri makalemizi inceleyebilirsiniz.

Çift Taraflı Tığ İşi Yapılışı

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git