Boyu Uzun Gösterecek Kıyafet Önerileri

Kısa boylu bayanların en çok zorlandığı durumların başında giyinirken daha kısa boylu görünmeleri gelmektedir. tüm bunların yanı sıra giyinmenin en önemli mucizeleri arasında vücudu istenilen formlarda şekillendirmek yer almaktadır.

Bazı küçük ipuçları ile bayanlar boylarını olduğundan çok daha uzun bir hale getirebilirler. Bu detaylar düşünüldüğü zaman giyinmenin sırlarını bilmenin çok önemli olduğu ifade edilmektedir.Boyu uzun gösterecek kıyafet önerileri moda uzmanları tarafından da verilmektedir. Genellikle kısa boylu bayanların çok zıt ve farklı renkleri bir araya getirmesi yanlış olarak ifade edilmektedir.

boyu-uzun-gosteren-kiyafetler

Tüm bunların yanı sıra tek renk kıyafetlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Böylece boy olduğundan çok daha uzun görünecektir. Farklı renkler kesmediği için boy uzunmuş gibi görünebilir. Aynı zamanda tek renk kıyafetleri yine kıyafetler ile aynı renk olan topuklu ayakkabılar ile birleştirebilirsiniz.

Boyu uzun gösterecek kıyafet önerileri arasında yüksek bel pantolonlar da yer almaktadır. Yüksek bel pantolonlar beli daha yukarıda gösterdiği için genel olarak bacak boyunun da olduğundan çok daha uzunmuş gibi görünmesini sağlamaktadır. Bu şekilde daha uzun görünmek mümkündür. Çoğu bayanın uzun elbiselerde kısa boylu olmaları sebebi ile uzak durdukları gözlemlenmektedir.

uzun-gosteren-kiyaferler

Ancak bu durum yanlıştır. Pileli modeller boyu kısa göstermesine rağmen uzun ve düz bir şekilde inen etek boyları ile birlikte daha uzun ve ince görünmek mümkündür. Bacaklarınıza güveniyorsanız bacaklarını göstermekten korkmayın.

Topuklu ayakkabılar ile uzattığınız bacak boyunu aynı şekilde kısa elbiseler ile göstererek olduğunuzdan daha uzunmuş gibi bir illizyon yaratabilirsiniz. Özellikle son yıllarda moda olan ispanyol paça uzun pantolonları yüksek topuklu ayakkabılar ile kullanarak kuğu gibi uzun görünebilirsiniz.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git