Boncuklu Kolye Nasıl Yapılır ? (Anlatımlı)

Yaz aylarında en çok kullanılan aksesuarlar arasında bileklik ve kolyeler gelir bu yüzden sizlere cam kum boncuktan yapılmış olan bir kolye modelinin yapılışını anlatmaya çalışacağım. Zincir örgü tekniği ile öreceğiz yetişkinlerin beğenerek takacağı bir örgü takı modelidir.

Örgü kolye yapılışımız kolay olarak nitelendirebiliriz. 2 nolu tığ bu güzel boncuklu kolye modelini yapmamız için yeterli olacaktır. Kum boncuklarımız 5mm leylak renginde olabilir.

 

Kum Boncuktan Kolye Yapılışı

 

Kolyemizi yapmaya başlarken ön boncuklu kısmı için cam kum boncuklarımız super perle ipliğimize geçirilmelidir. Dört zincir boncuksuz ve 1 zincir boncuklu olacak şekilde tekrarlanmak sureti ile Dokuzyüzaltmış(960) cm olarak örülmelidir.Örmüş olduğumuz parça 40cm boyunda ve 24 sıra şeklinde ölçülendirmek suretiyle katlanmalıdır. Kolyemizin arkasındaki bant kısmı için örülerek katlanmış  ön parçamızın her 2 yanına her sıramızda 7 adet sık iğne yapmak sureti ile 12cm olacak şekilde öreceğiz.

cam-kum-boncuktan-kolye

Bant kısmımızın 1 ucuna ilik yapmak için oniki(12) zincir çekilerek üzerine bir sıra sık iğne yapılmak suretiyle bitireceğiz. Örgümüzün diğer bant kısmının 1 ucuna düğmemiz için üç(3) zincir çekilmek sureti ile uç kısımlarının birleştirilmesi gerekemktedir ve içine altı(6) adet sık iğne yapılacaktır.

Tüm sıralar belli aralıklar ile dört(4) adet sık iğne artırmak suretiyle 3(üç)sıra örülmelidir.Sonraki 3(üç) sıra ise her sıramız belli aralıklarla 4 adet sık iğne yapılacak ve kesilerek örülecek. Örmüş olduğumuz parça içine düğmemizi koyarak bir sıra 6adet sık iğne yapacağız. İğneyle açık kalan kısmımız dikilecek ve kapatılıp kolyemiz bitirilir.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git