Beyaz Saçlarınızdan Soğan Kürü İle Kurtulun

Evet hanımlar beyaz saçlardan kurtulmak için artık kimyasal boyalara elveda diyebilirsiniz. Erkek bayan fark etmiyor yaş ilerledikçe hatta günümüz stresi içersinde genç yaşlarda bile saçlarda beyazlar ve aklar boy gösteriyor.

Beyaz saçlar hem yaşlılığın belirtisi olarak veya psikolojik nedenlere bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Biz bayanları beyaz saçlar daha çok rahatsız eder. Şimdi size beyaz saçlardan doğal yollarla kurtulmanın yolunu anlatacağız.

Beyaz ve gri saçlarınınız kendini göstermeye başladı ise doğal soğan kürü tarifi ile bu durumdan basit bir şekilde kurtulabilirsiniz.

 

Beyaz Saçlardan Kurtulmak İçin Soğan Kürü Tarifi

Beyaz saçı yok etmek için uygulayacağımız kür için iki veya üç adet orta boy soğanı blender ile doğrayarak başlayacağız. Doğradığımız bu soğanların içersine bir bardak suyumuzu hafif hafif eklemek suretiyle püre kıvamına getirmemiz gerekiyor. Oluşturduğumuz bu püreyi beyaz saçlarımızın diplerine uygulayacağız.

beyaz-saclar-icin-sogan-kuru

Uyguladıktan bir saat veya 1,5 saat bu şekilde bekleteceğiz. Süremiz dolduktan sonra sirkeli su ile saçlarımızı yıkayacağız. Anlatmış olduğumuz kürü iki haftada altı kez uyguladığınızda beyaz ve gri olan saçlarınızın doğal rengine döndüğünü göreceksiniz. Aynı zamanda uyguladığınız kür sayesinde soğanda bulunan antibiyotik etkisi saç diplerinizde oluşan iltihapları yok edecektir.

Soğan kürü ve soğanın faydaları ile alakalı soğan kürü nasıl yapılır faydaları konumuz ilginizi çekebilir.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir