Bebek Yelekleri

Hem bebeğinize, hem de her yaşta çocuğumuza, birbirinden renkli cıvıl cıvıl renklerde bebek yelekleri ile sevindirebilirsiniz Hem keyifli vakit geçirmiş olursunuz hem de ilerde, çocuğunuza anı alarak kalıp saklayabileceği bir hediye sunmuş olursunuz. Kim bilir belki de çocuğunuz da bu yeleği saklar ve kendi bebeğine giydirebilir. Çok sevdiğiniz bir arkadaşınıza da hediye edebilirsiniz sizden bir anı kalmış olur ve baktıkça sizi anar.

Bebek yelekleri bebeklerimizin o narin bedenlerini sıcacık tutmaya yararken aynı zamanda da çok şirin görünmelerini sağlamaktadır Her anne bebeğine her zaman en iyisini, en güzelini giydirmek ister .Bu amaçla da bazen herkesin bebeğinde olandan daha başka bir yelek giydirmek isteyebilir. Her insanın bilgi ve becerisi farklıdır. Kimisi el emeğinde çok şahane şeyler üretebilir. Düz bir bebek yeleğinin üzerine yaptığı işlemeler ya da kurdelelerle çok şahane bir yelek yapabilir.

bebek yelekleri

bebek yelekleri

Bebek Yelekleri Nasıl Seçilmelidir ?

Bebek yelekleri modeli birbirinden farklı ve çok tatlıdır. Bebek yeleğinin düğmeleri çok şirin çizgi film baskılı veya kirazlı, çilekli, uğur böcekli, arabalı çeşitleriyle kız ve erkek bebekleri çok şirin göstermeye yaramaktadır. Anne için bebeği çok kıymetlidir. Onu gülerken görmenin verdiği sevinci başka hiçbir şey veremez. Belki de bu nedenden ötürü anneler hep çabalar daha güzeli, daha sıcak tutanı için. Bebek yelekleri içerisinde en çok tercih edilen modeller arasında bir de, şişme yelek modeli vardır.

Bu yelek modeli bebeğinizi hem çok sıcak tutar hem de çok spor ve havalı görünmesini sağlar. Bu şişme yeleklerin iç kısmı tüylü, yünlü tarzda üretildiği için bebeğinizin hem sırt kısmını, hem göğüs kısmını sararak sıcak tutar. Bebeklerin göğüs kısmı ne kadar sıcak tutulursa bebek de o ölçüde daha az hasta olur. Bu şişme yelekler aynı zamanda kapüşonlu ve kapüşonuz modelleriyle bilinir. Bazılarının da kapüşon kısmı çıtçıtlı ya da fermuarlı olduğu için isteğe bağlı olarak aynı zamanda da çıkarılabiliyor.

bebek yelekleri

bebek yelekleri

Bebek Yelekleri Hangi Tarz İplerle Örülür ?

Soğuk havalarda bu yeleğin kapüşonunu takarak bebeğinizi soğuktan da korumuş olursunuz. Örgü yeleklerin de modası hiçbir zaman geçmez. Bazı annelerimize sadece ölçü yeterlidir. Model aramak için uğraşmazlar tamamen kendi anneliklerinin verdiği duyguyla şahane bebek yelekleri yapabilirler. Bebek yelekleri birbirinden farklıdır. Kimisi yün iplikle yapılırken kimisi kalın iplikle yapılır.

Amaç bebeğinizi hem sıcak tutsun hem de onu çok daha tatlı göstersin. Bu anlamda yapılan örülen bebek yeleklerinin bazısına hayvan figürleri de yapılır. Örgü ve penye yelek modellerinin bazılarının kapüşon kısmı, tavşanlı, kuşlu, köpekli, ayılı olabiliyor. Bu başlığı bebeğinize geçirdiğinizde öyle şirin bir hal alıyor ki görenler bir daha bakıyorlar. Aynı zamanda yaz aylarında da bebeklerimize yelek giydirmemiz gerekir. Annelere bebekleri sanki hep üşüyormuş gibi gelir.

Bebek Yelekleri Ve Çeşitleri

Eski bir gelenektir aslında tıbben de doğru bir görüştür yazında yelek giydirmek. Çünkü bebekler de yetişkinler gibi terler ve bebeklerin, bağışıklık sistemleri daha zayıf olduğu için terleyip o ter de üzerinde kuruduğu zaman hemen öksürmeye ve ateşlenmeye başlarlar yaz aylarında da bebeklerimize ince pamuklu bir penyeden yelek giydirmek çok önemlidir.

bebek yelekleri

bebek yelekleri

Sırtı terlese de yelek sayesinde en ufak rüzgârdan hastalanmalarını korur. Birbirinden güzel renkli penyelerle yapılmış yelekler vardır. Bunların içerisinde kapüşonlu modeli olanlarda vardır. Anneler muhakkak her iki modeldeki yeleklerden de alırlar. Bebek yeleklerinin kimisi fermuarlı, kimisi düğmeli, kimisi ise çıtçıtlıdır.

Her anne bebeğini sever, ona her anlamda elinden gelenin en iyisini yapmayı ister. Birbirinden güzel yelekler örer ya da satın olarak, o tertemiz yüzünün her daim neşeyle gülmesini arzular.

“Örgü Bahçem web sayfamızda bebek yelek modelleri ve çeşitli bebek yelekleri örneklerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Eğer yeni bir bebek yeleği örmeyi düşünüyorsanız aramıza hoş geldiniz.”

Paylaş:
Sayfa başına git