Bambu Örgü Modeli Yapılışı ( Videolu Anlatım )

Uygulaması çok kolay olan bambu örgü modeli herkes hızlıca öğrenip kendinize veya sevdiklerinize çok şık kazaklar, hırkalar ve ya aklınıza gelebilecek her türlü ürünü örebilirisiniz. Bambu örgü tekniği aslında lastik örme tekniği ile çok benzeşiyor.

İşte bambu örgü modeli yapılışı bu yönteminin uygulanma teknikleri biraz daha detaylı olarak bu sırayı anlatacak olursak, kenar ilmeğini örmeden sağ şişe alıp ipliği kendinize doğru çevirerek, yandaki iki ilmeği iplik önümüzdeyken düz örüyoruz. İpliği kendimize çevirdikten sonra iki düz ilmek ördüğümüzden dolayı ipi şişimizin üzerine dolamış olduk. Şimdi ördüğümüz iki düz ilmeği şişimize dolamış olduğumuz ipin içerisinden geçiriyoruz.

Sonrasında ipliği tekrar kendimize doğru çevirip, iki ilmek daha düz örüyoruz ve tekrar şişin üzerindeki ipliği iki ilmeğin üzerinden sol şiş yardımıyla geçiriyoruz.
Sıra boyunca aynı şekilde hiç değiştirmeden iki düz örgü ve ile bu ilmeklerin üzerinden ip geçirme şeklinde örmeye devam ediyoruz.

bambu orgu modeli

bambu orgu modeli

ilmeklerin üzerinden geçirdiğimiz bu ipler bambu desenimizle kimliğini kazandıran hamleler olacak.

Bambu Örgü Modeli (Tekniği ) İle Neler Örülür ?

Çünkü gerçek bambunun üzerindeki çentik görüntüsünü iki ilmek üzerinden geçirdiğimiz bu ip ile kazandırıyoruz. Örgümüzün düz tarafını bu şekilde devam ediyoruz. Arka yüzünde ise şişimizin üzerindeki bütün sırayı ters ilmek yöntemi ile örüyoruz.

Bambu örgü örneği ince çok sık bir dokuya sahip olmadığı için yazlık kazaklar, baharda giyebileceğiniz hırkalar, bluzlar örebilirsiniz. Öreceğiniz ürünün tamamını bambu yöntemi ile örebileceğiniz gibi, örneğin düz ördüğünüz bir bluzun bölümünü bambu örgü modeli yöntemi ile örerek desen yaratabilirsiniz. Bu kısım tamamen sizin yaratıcılığınıza be keyfinize kalmış.

Bambu Örgü Modeli Videolu Anlatım

Anlatımımızda aklınıza takılan soru işaretleri var ise aşağıdaki bambu örgü modeli eğitim videomuzu izleyerek pratik yapabilirsiniz. Başka örgü ve elişi örneğinde buluşmak üzere hoşçakalın.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git