Bahçede Ateş Yakmak İçin Dekoratif Çukur Yapımı

Bahçelerimiz şehrin stresinden kaçtığımız, yenilendiğimiz, rahatladığımız alanlarımız. Hepimiz bahçemizin hoş ve çekici görünmesini isteriz.Zaman zaman bir ateş yakarak gece seyretmek bile isteyebiliriz.Bu yüzden bahçenize şık bir ateş çukuru yapmaya ne dersiniz. Biz de bu düşünceden yola çıkarak bahçenize müthiş bir hava katacak serin gecelerde ateşini yakarak başında kahvenizi yudumlayabileceğiniz bir ateş çukuru yapmayı göstereceğiz.

Bahçe peyzajınızı güzelleştirerek kendi kendinize biraz gayret sarf ederek yapabileceğiniz bu basit ama çok hoş görünümlü ateş çukuru ile bahçenize özellikle geceleri romantik bir görünüm verebilirsiniz.Yapım işlemi dediğim gibi çok basit. Önce bahçemizde uygun bir alan belirliyoruz.

Çok büyük olmasına gerek yok. Daha sonra bu alanı küre ve kazma yardımıyla biraz eşiyoruz. Çevreden topladığımız ya da hazır olarak aldığımız taşları bu alana dolduruyoruz. Özel olarak aldığımız özel yapı taşlarıyla çukurumuzun çevresini örmeye başlıyoruz. Yalnız, dikkat edelim ördüğümüz duvarlar eğimli olmamalı.

 

Bahçeye Ateş Çukuru Nasıl Yapılır ?

 

Birbirlerine çıkıntı yapmadan tam düzgün olarak kesişmeli. Buna uydurmak için taşları kesebiliriz. Taşları harçla birebirlerine tutturduktan ve duvar örme işlemini bitirdikten sonra merkezde kalan yere ateş yakmak içinde ateş yakmak için metal bir aparat ayarlayabiliriz. Örülmüş duvarları saçaklarla ya da değişik dekoratif taşlarla kaplayarak ateş çukurumuza daha hoş bir görünüm kazanmasını sağlayabiliriz. Resimlerden takip ederek de kolayca yapabilirsiniz.

Ateş çukurumuz artık hazır. Bahçeniz için yaptığınız bu dekoratif ateş çukuru ile serin yaz ya da bahar gecelerinde içinde yakacağımız ateşin karşısına sevdiklerimizle oturarak keyif çatabiliriz. Çıtır çıtır yanan odunların sesi kalbinizi ısıtırken yanan vücudunuzu ısıtacaktır.

 

Sitemizde bunun gibi birçok basit ve etkili dekoratif, kullanışlı kendin yap projesi bulabilirisiniz. Kolay gelsin.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git