Babet Patik Yapılışı – Anlatımlı

Merhaba hanımlar çok sevilen bir patik modeli olan babet patik modeli nasıl yapılır, bunu fotoğraflarla anlatmaya çalışacağız. Babet patik modeli yapılışı oldukça basit , kolay bir şekilde örebilirsiniz. Elişi ve örgü işine yeni başlamış olan biri bile kolay bir şekilde patik örebilecek.

 

Babet Patik Nasıl Yapılır Anlatım ;

 

Babet patiğimize dört zincir ve bir halka yapmalıyız. İç kısmını ise oniki trabzan şeklinde dolduracağız. Sonrasında ise üç(3) zincir ve bir üst kısıma çıkarak her trabzana iki kez batmalıyız. Devamında üçüncü sıramızda 1 tek ve 1 çift olacak şekilde artıracağız. Dördüncü sıramız da artırmaya gitmeden devam etmeliyiz.

Altıncı sıramızda orta kısmımızda on trabzan kalacak şekilde bırakacağız ve kalan kısımları trabzan yaparak devam etmeliyiz. Orta kısım ayaklarımızın ön kısmını oluşturacaktır. Trabzanlı kısmımız ise babet patiğimizin taban kısmını oluşturacaktır. Bu örnekteki patik biraz küçük örülmüş gibi eğer böyle bir patiği yetişkin için örmeye karar verdiyseniz kendinize göre ayarlamaları yapabilirsiniz.

Bırakmış olduğunuz altı sıra küçük geldiyse parmaklar sığmıyor ise on sıra kadar devam ettikten sonra orta kısmı on trabzan bırakmak sureti ile devam etmelisiniz yoksa küçük olması kaçınılmazdır.Patiğimizin topuk kısmına geldiyseniz trabzanlarınızı yarı yarıya ıkıye bölün orta kısımdaki 3 trabzanımızı beraber örmelisiniz ki topuk kısmımız oval olsun. Anlattığımız şekilde tığımız ile birleştirmek sureti ile trabzanların iç kısmından ilmeklerimizi sık iğne yapmak sureti ile dikeceğiz. Son olarak ise kahve bir renk ile sık iğne yapın resimdeki gibi patiğiniz daha diri duracaktır.

Başka bir anlatımda görüşmek üzere.


Yorum yapın:Etiketler:

Babet Patik Yapılışı – Anlatımlı Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Anonim dedi ki:

    u seklinde yapın sonrasını 9 adım orun 2 igne bir kiyasla vurun sonra gecirin ve devamını getirin bu yorumu kessinlikle okuyun ogrenmek istiyorsanız

Sayfa başına git