Atkı Örgü Modelleri ve Atkı Örnekleri

Yazı yarıladığımız bu günlerde yavaşça kışlık örgülerimizi de örmeye başlayalım. Serin sonbahar ve kış günlerinde sizi soğuktan koruyacak değişik atkı örgü modellerini sizlerle paylaşmaya başlayalım istedik.Paylaşacağımız ilk atkı örgü örneği, her hangi bir örgü şişi ya da iğne kullanmadan örebileceğiniz bir model. Bu atkı modelini sadece elinizi kullanarak örebilirsiniz.

Resimde göreceğiniz şekilde kullanacağınız değişik renklerde ipi elinize dolayın ve bu işleme atkınızı istediğiniz uzunluğa kadar uzatarak devam edin. Daha sonra yaptığımız atkı modellerini resimlerde gördüğünüz şekilde birbirine bağlayın. En sonunda da örgü atkı modelimizin ucuna bağlamak için resimde gördüğünüz süsü oluşturun ve atkıya ekleyin.

Sizlere sunacağımız ikinci atkı örgü modeli ise düğmeli örgü atkı örneğiolacak. Özellikle kışlık düğmeli montlarınızın üzerinde çok güzel duracaktır. Montunuzun ya da ceketinizin düğmeleri ile uyumlu düğmeler seçerek çok şık bir görünüme kavuşabilirsiniz.

 

Örgü Atkı Modelleri Ve Güzel Atkı Örnekleri

 

İstediğiniz bir örgü modelini kullanarak örgü atkı modelinizi oluşturun ve atkınızın iki ucunu atkı rengiyle uyumlu renkte düğmelerle birleştirin.Gelelim üçüncü atkı örneği yapımına; bu örgüatkı modeli kablo atkı modeli olacak. Bu atkı modelinin dikiminde atkımızı kendi boyumuzu da dikkate alarak bir yakası dizlerimize erişecek şekilde örüyoruz.

Atkımızın uçlarında ipi püskül şeklinde bırakarak örgü atkı modelimizin daha şık bir görünümalmasını sağlayabiliriz. Soğuk kış günlerinde hem bizi soğuktan koruyacak hem de şıklığımızı korumamızı sağlayacak atkı örgü modellerinden birine sahip olmuş olduk böylece.

 

Elde Kolay Atkı Yapımı ( Resimli Anlatım )

 

Atkı örgü örneklerioluşturmak için dikiş iğnesi ya da örgü şişiyle aranızın iyi olması gerekir. Size bu iki aracı kullanmadan elleriniz yardımı ile atacağınız kolay düğümlerle örebileceğiniz çok şık bir atkı örneği daha göstermek istiyoruz. Resmide de göreceğiniz gibi uygun kalınlıkta bir ip edinin ve atkınızı düğümler yardımı ile örmeye başlayın.

Şimdilik paylaşacağımız atkı örgü örnekleri bu kadar. Ancak sitemizi takip ederseniz daha birçok atkı örgü modelleri paylaşacağımızı göreceksiniz. Sitemiz yardımı ile bilgi sahibi olacağınız atkı modellerini hayata geçirerek kışa hazırlık yapmaya başlayabilirsiniz.


Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git