Araba Görünümlü Çocuk Patik Modeli Ve Yapımı

Örgü modelleri işi hem bayanların vakitlerini kaliteli bir şekilde geçirebilecekleri bir uğraş, hem de ortaya çıkardıkları ürün sayesinde tatmin ve memnuniyet duyacakları bir motivasyon kaynağıdır. Bu duruma paralel olarak, takipçilerimize yeni örgü modelleri sunmaya devam ediyoruz. Sıradaki modelimiz, araba şeklinde örgü patik olacak.

Resimler yardımıyla zenginleştirdiğimiz anlatımı takip ederek bu şirin patiği rahatlıkla örebilirsiniz. Araba görünümlü örgü çocuk patik modeli işlemine 52 ilmek ile başlıyoruz. 26 ilmek haroşa örelim daha sonra 2 tel atlayarak tekrar bir 26 ilmek örelim. Arkada haroşa örerken önlerden 26 ilmek sonrasında hep bir tel arttırılır ve 26 tel kala bir tel arttırılarak bu arttırmalar 10 tele ulaşana kadar devam ettirilir.

 

Anlatımlı Araba Şeklinde Patik Örülüşü

 

Bu şekilde toplamda 14 sıra haroşa yapılır. Daha sonra resimlerden de göreceğiniz gibi kırmızı bölüme geçilir.Kırmızı bölüm; 8 sıra halinde 1 ters 1 düz olarak örülür. Sonra ortada 12 ilmek düz örülerek klasik patiklerde yapılan kırma işlemi uygulanır. Bu sayede 2 taraftan 8 tel kırılmış olacaktır.

Daha sonra resimde göreceğiniz mavi kısmın örülmesine geçilir. 10 sıra mavi örülür, kenarlardan tel alınarak 3 sıra ters örülür ve işlem tamalanır.Haroşa toplam 14sıra olarak örülür. Arttırılanlar da haroşa kullanarak örülür. 8 sıra 1 ters 1 düz olacak şekilde kırmızı ip kullanılarak örülür. Böylece klasik patikteki kırmada şimdi kırmızıya 8 sıra örmüş oluruz. Dokuzuncu sıra 25 ilmek olacak. 1 ters 1 düz örülür sonra 11 ilmek düz örülür, 12 ve 13. İlmek te beraberce örülür.

 

Araba Şeklinde Patik Nasıl Yapılır Fotoğraflı Anlatım

 

Şimdi arka Kısıma geçebiliriz. 11 ilmek ters olarak örüldükten sonra yine 12. ve 13. İlmekler ters olarak birlikte örülür.  Öne geçilir aynı şekilde bu sefer düz olarak 11 ilmek düz örülür. 12. Ve 13. İlmekler de beraber örülür. Bu şekilde yanlarda 8 8 yani toplamda 16 telin kırılmış olması lazım. Böylece maviye geçeriz. Ördüğümüz düz 12 yerin üzerine 12 tel olarak devam edilir ve 10 sıra örülürse işlem tamamlanmış olur.

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git