Anlatımlı Örgü Kar Tanesi Yapımı

İnsanlar evlerindeki objeleri süslemek için değişik fikirler arar. Özellikle bayanlar evde kendilerinin yaptıkları “ Süs eşyalarını” kullanmak isterler. Örgüyle yapılan süs eşyaları en özgün olandır.Sizlere Örgü Kar Taneleri Nasıl Yapılır? Bunu anlatacağız.

İlk olarak bu iş için 1.3 mm kalığında Tığ gerekiyor. Kalın olan tığ sayesinde, Kar Tanelerini iyi şekillendirmek kolay olacak. Evde bulunan süs ağaçlarını süslemek için çok ideal bir Örgü olacak. 1.2 Zincir çekerek Örgüyü şekillendirmeye başlayın. İlk zincire “ 12 adet” sık iğne yapmanız gerekecek. İğne aralıklarının sık ve düzgün olması, kar tanelerinin oluşmasındaki en büyük faktördür. Bu işlem bitince ilk sıranın ilk zincirine batarak yarım iğne şeklinde birleştirme yapınız. Şimdi sıra 2.3 Zincir çekme işleminde. 2.3 zinciri çektikten sonra bunların dibine ilmik şeklinde saptamalar yaparak ikili trabzan oluşturun. 3 ilmiği iki adımda çekmek önemlidir.

Tığ İşi Kar Tanesi Yapılışı

 

Şimdi 5 zincire çıkıyoruz ve alttaki 2 boşluk bırakarak bundan 2 adet daha trabzan oluşturuyoruz. Aynı işlemlerle beraber iki sırayı bitirdikten sonra ortaya 6 adet Kar Tanesi çıkar. Bittikten sonra ilk olarak attığımız 3 tane zincirin en üstüne yarım iğne şeklinde batırmalar yaparak birleştiriyoruz. Daha sonra 3.9 Zincir çekimine başlayın.

Bu kez 3 adet boşluk ve batırmalarla beraber tekrar birleştirme yapıyoruz. 4.6 Zincire geçtiğiniz zaman ise, bu kez 7’li çekmeler yaparak üstekilerle birleştirin. 5.5 Zincir çekimine geçtikten sonra sırasıyla 2.3.4 sıralarına çekmeler yapınız. 6.3 çekmesi yapın ve arada boşluk bırakın. En son olarak 7. 5 zincirinden oluşan yaprakların ortasında batmalar yapın ve birleştirin. 7 zincir yaptıktan sonra ortada kalan 3 Trabzanla birleştirin. Artık son olarak 5 kez daha 3-7 çekme işlemlerini yapın. Örgü Kar Tanenizle evdeki süs eşyalarını süsleyin.

 

Tığ İşi Kar Tanesi Örnekleri

 


Yorum yapın:Etiketler:

Anlatımlı Örgü Kar Tanesi Yapımı Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. aybike dedi ki:

    Siparis olarak da calisiyormusunuz

    1. Örgü Bahçem dedi ki:

      Hayır aybike hanım sipariş almıyoruz. Fakat bir siparişiniz olacak ise facebook sayfamızdan talepte bulunabilirsiniz örgü işinden anlayan iyi hanımlardan destek alabilirsiniz.

Sayfa başına git