Amigurumi T-rex Dinozor Oyuncak Yapımı

Bu yazımızda size erkek çocuklarını yakından ilgilendiren bir örgü oyuncak modelini tanıtacağız. Erkek çocuklarının en çok ilgisini çeken oyuncakların başında dinozorlar gelir. Dinozorların dünyası büyük- küçük her yaştan erkeğin dikkatini çekmektedir.

Oğlunuzun evde oynaması için ona bir T-Rex dinozor oyuncağı yapmak ister misiniz? Sakın gözünüzü korkutmayın nasıl yapacağım diye. Amigurumi örgü tekniği ile çok kolay olduğunu sizde göreceksiniz. Yapmanız gereken tek şey yazımızı dikkatlice okumak.

Amigurumi örgü tekniği ile yapacağınız t-rex dinozor oyuncağı oğlunuzu çok sevindirecektir. Amigurumi t-rex dinozor için gerekli olan malzemeler şunlardır;

Amigurumi T-Rex Dinazor Yapımında Kullanılacak Malzemeler

Yeşil renkte ip
Krem renkli ip
Kırmızı ip
Elyaf
Siyah boncuk

İşe öncelikle sihirli halkayı oluşturmakla başlayın. Sihirli halka parmaklarınızın etrafına sardığınız ipin içini oldurarak oluşturduğunuz halkadır. Bu model için kullanacağını örgü teknikleri sık iğne, ilmek kaydırma ve zincir olacaktır.

Amigurumi t-rex dinozor için öncelikle başını yaparak başlayabiliriz. Başın tamamlanmasına yakın içine elyaf doldurarak kapatmayı unutmayın. Ardından vücudunu örerek baş ile birleştirebilirsiniz. Son olarak ayaklarını ve kollarını yaparak dinozorumuzun temelini oluşturabilirsiniz.

Dinozorun karın kısmı için ayrıca krem renginden bir parça örerek ekleme yapmalısınız. Sonra yapılacak işlem dinozorun gözlerini, ağzını ve sırtının detaylarını yapmak olacaktır.

El emeğimiz ile yaptığımız t-rex dinozor çocukları çok mutlu edecektir. Erkekler çocuklar için en sevilen oyuncak modellerinin başında gelen t-rex dinozor oyuncağını ister çocuğunuza iyi bir oyun arkadaşı olarak yapabilir, ister hediye olarak götürebilir, isterseniz satarak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız göz nuru amigurumi dinozorunuzu nasıl değerlendireceğiniz tamamen size kalmış bir şey.

Amigurumi t-rex dinoroz yapımını daha ayrıntılı bir şekilde öğrenmek ve resimleriyle inceleme istiyorsanız.Aşağıdaki linkten ücretsiz PDF dosyasını indirebilirsiniz.

Amigurumi T-rex Dinozor Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım

Kaynak : http://www.ravelry.com/patterns/library/t-rex-amigurumi

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir