Amigurumi Oyuncak Örnekleri

Yazımıza başlarken belki bilmeyen arkadaşlarımız vardır. Amigurumi nedir ? diyorsanız amigurumi tekniği japon örgü tekniğidir kısaca söylemek gerekirse açılımı ise “ami” japoncada şiş ile örülen örgü anlamını içermektedir.Geriye kalan kısmı ise yani “gurumi” içerisi boş olmayan dolu olan anlamıdadır. Yani oyuncaklar veya örmek istediğimiz ikonu içini dolduracak şekilde örüyorsunuz , işte kısaca amigurumi bu demektir.

Bu teknik ile genelde amigurumi oyuncak modelleri örülür fakat hayal gücünüzü geniş tutar iseniz çok farklı örnekler şekiller çıkartabilirsiniz.Modelinizi veya oyuncağınızı oluşturmak istiyorsanız küçük aparatlarada ihtiyacınız olacaktır. Oyuncaklarınızın kollarını kulaklarını ve benzeri uzuvlarını oluşturmak için.Zor gibi gözüksede hem şık hemde kendinizi eğlendirebileceğiniz bir örgü tekniğidir amigurumi tekniği.

Evet hanımlar amigurumi tekniği yapılışını anlattığımıza göre şimdi amigurumi oyuncak örneklerimize geçebiliriz.Sizler için topladığım bu teknik ile yapılmış örnekleri galerimizde bulabilir isterseniz kendinize bir örnek model bulabilirsiniz.

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git