Amigurumi Oyuncak Kaz Nasıl Yapılır ?

Sevgili hanımlar sitemizdeki örgü oyuncak yapılışlarını artırmak ve sizlere daha farklı amigurumi örgü oyuncakların yapımlarını paylaşmak istiyoruz. Bu konumuzdaki oyuncağımız örgü kaz peki örgü kaz amigurumi ile nasıl yapılır ?

Bunun için öncelikle kısa bir bilgi vermek istiyoruz. Amigurumi ile öreceğiniz oyuncakların kalın ip olmasına özen gösterin çünkü ince iple örülen oyuncaklar daha cılız ve basit duruyor.Eğer amigurumi kaz yapımında kalın ip kullanırsanız aşağıdaki fotoğraflarda gördüğünüz daha tok daha güzel örgü kaz oyuncaklara sahip olabilirsiniz.

Örgü kazımızı yaparken kullanacağınız ipler ören bayana ait tango ipi veya nakonun vizon ipini kullanabilirsiniz. Önerdiğimiz ipler bu işi yapabileceğiniz çok kaliteli ve düzgün iplerdir. Göreceğiniz gibi örgü kaz oyuncaklarımız nasılda diri duruyor.

amigurumi-oyuncak-kaz-yapimi

Amigurumi Örgü Kaz Yapılışı

Buda başka bir kaz oyuncak uygulamış olduğunuz formülün aynı olmasına rağmen amigurumi örgü oyuncakların görünüşlerinde farklılıklar görebilirsiniz bu dediğimiz gibi tamamen ipimizin kalitesi ve kalınlığı ile alakalıdır.Kanat kısımları nasıl oldu diye merak duyanlara kısa bir bilgi vermek gerekirse kanat kısımlarını belli bir alana kadar ördükten sonra üç kısıma ayırın. Ve ilk paramızı örerek ipimizi koparmak suretiyle diğer parçaya geçin.Sayılı ve formüle uygun yaparsanız gayet düzgün olur.

amigurumi-kaz-yapilisi

Amigurumi Örgü Kaz Yapım Formülü

amigurumi-kaz-tarifi-1

Amigurumi örgü kaz yapımıyla alakalı biraz bahsetmek gerekirse kazımızın başı, gövde kısmı, gaga kısmı , 2 adet bacakları paletleri 2 adet olmak üzere tabiki 2 adette kanat ekleyerek 9 parçadan oluşacak. Size vermiş olduğumuz formülü göz kararı değilde sayılı olarak uyguladığınızda amigurumi kaz yapımında çok zorlanmayacaksınız.

amigurumi-kaz-tarifi-2 amigurumi-kaz-tarifi-3

Amigurumi oyuncaklarla ilgili olarak sizlere yapımını ve formülünü paylaştığımız Amigurumi örgü tavşan oyuncak nasıl yapılır ? başlıklı konumuz ilginizi çekebilir.Örgü kazlarınız ve minik yavrularınız ile sağlıklı mutlu uzun ömürler diliyorum.

Kaynak :http://www.orgututkudur.com

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir