amigurumi fil yapılışı

Amigurumi Oyuncak Fil Yapılışı ( Free Pattern )

Örgü deyince akla sadece kazak, yelek, hırka gibi modeller gelir. Oysa ki örgü ile aklınıza gelebilecek bir çok şeyi yapabilirsiniz. Bunlardan biri de örgü oyuncaktır. Örgü oyuncak yaparak hem elinizin emeği bir oyuncağı çocuğunuza hediye edebilir, hem de çocuklarınızı çok mutlu edebilirsiniz.
Amigurumi örgü tekniği, tığ ile yapılan ve içi elyaf ile doldurulan bir uygulamadır.

Bu makalemizde sizlere amigurumi oyuncak fil yapılışını anlatmaya çalışacağız. Bu sayede hem 3 boyutlu bir örgü elde eder, hem de yumuşacık oyuncaklar yapabilirsiniz. Anlatcağımız yöntemle çocuğunuza nasıl bir oyuncak yapacağınızı düşünüyorsanız size hemen yardımcı olabiliriz. İster kızınız, ister oğlunuz olsun fark etmez. Ona tüylü ve yumuşacık bir fil yapmaya ne dersiniz?

Amigurimi Oyuncak Fil Yapılışı Adım Adım Anlatım

Amigurumi fil yapımı hiç de gözünüzü korkutmasın. Sadece birkaç örgü tekniğini bilmeniz ve anlatımları takip etmeniz harika bir fil yapmanıza yardımcı olacaktır. Amigurumi fil yapabilmek için şu malzemelere ihtiyacınız var;

1- Gri ya da mavi sakal ip
2- Tığ
3- Makas
4- Boncuk elyaf
5- İki tane göz
6- Beyaz keçe
Amigurumi fil oyuncağını yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey sık iğne yapmayı bilmek. Sık iğne sayısını arttırıp azaltarak filinizi oluşturacaksınız. Yapmanız gereken mavi ya da gri renkte seçtiğiniz sakal ip ile öncelikle bir gövde oluşturmak. Hazırladığınız gövdeyi bitirmenize yakın içine boncuk elyaf doldurmayı sakın unutmayın.

Amigurumi Fil Oyuncak Yapımı Resimli Anlatım

Tombul ve yumuşacık bir gövdenin ardından sıra kollara ve bacaklara gelecektir. Onları da elyafla doldurup gövdeyle birleştirdikten sonra başı, kulakları ve hortumuna geçebilirsiniz.Örgünüzü tamamladıktan sonra kulakların iç kısmının ölçüsüne göre istediğiniz renkte kumaş parçaları kesip filin kulağının iç kısmını oluşturabilirsiniz. Son olarak da kestiğiniz keçeler ile göz çukurunu oluşturup üzerine gözleri yapıştırarak harika bir örgü oyuncak fil elde edebilirsiniz. Şimdi dilerseniz resimlerimizi inceleyelim.

Amigurumi Oyuncak Fil Yapımı Eğitim Videosu

Evet hanımlar tüm detaylardan sonra size çok daha fazla yardımcı olacak amigurumi oyuncak fil yapımı hakkında eğitim videomuzu da aşağıda sizler için ekliyorum. Dikkatlice izleyerek uyguladığınızda amigurumi oyuncak fil yapımını bitirmiş olacaksınız.

Source : http://www.amigurumitogo.com/2014/05/Elephant-free-amigurumi-pattern.html

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir