Amigurumi Örgüde İp Rengi Nasıl Değiştirilir ?

Amigurumi örgü ile uğraşanlar bilir bir renkten diğer bir renk ipe geçiş bu işle uğraşan hanımların oldukça canını sıkmaktadır. Amigurumi örgüde ip rengi nasıl değiştirilir bunu sizlere anlatmaya çalışacağız.

Amigurumi örgümüzü bitirdikten sonra ortaya çıkan görüntü oldukça sarmal bir şekildedir. Bu görüntü ve şekli ortadan kaldırmak tamamen yok etmek mümkün değil malesef. Çünkü amigurumi örgü doğasında sarmal şekilde örülüyor bu görüntünün kaybolmaması da oldukça doğal.Fakat rahatsız edici bu görüntüyü oldukça aza indirgeyebiliriz.

Bunu yapabilmek için birkaç yöntem var bizde bunlardan bahsedeceğiz sizlere, amigurumi oyuncak ören veya amigurumi işiyle uğraşan kişilerinde bildiği gibi ilk sıranın bitiminde uygulanıyor ve sarmal dediğimiz şekli ortadan büyük bir oranda kaldırmış oluyor.

Amigurumi Örgüde İp Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Amigurumi örgüde renk değiştirmek için önce bir zincir çekmek suretiyle takmak yerine şekildeki gösterildiği gibi ipimizi direkt sık iğneden geçirmek suretiyle aynı ipe devam eder gibi örmeliyiz.

amigurumi-renk-degistirme

amigurumi-renk-degistirme-1

amigurumi-renk-degistirme-2

Üst kısımdaki fotoğrafaki kısma geldiğimizde değişiklik yapmadan örmüş olduğumuz örgümüz sarmal olacağından 2.sıranın ilk sık iğnesine üstten değil de yandan batmak suretiyle sık iğne yapacağız.

Daha sonra gelecek sık iğneleri üzerinden batarak normal şekilde öreceğiz.

amigurumi-renk-degistirme-3

amigurumi-renk-degistirme-4

Evet arkadaşlar sonuç olarak son fotoğrafta da görebileceğiniz gibi sarmal olarak bahsettiğimiz görüntü en aza inmiş durumda. Daha öncede bahsettiğimiz gibi bu durumu tamamen ortadan kaldırmak malesef çok mümkün değil arkadaşlar işinize yarayacağını düşünerek sevgiyle ve hoşça kalın diyorum.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir