Amigurumi Minyonlar (Minion) Oyuncak Yapımı

Çocukların eskiden hayal dünyalarında hayali arkadaşları varken, günümüz teknolojisi sayesinde artık animasyon dostları olmaya başladı. Sinema ve televizyonlarda gösterilen çizgi filmler, çocukların kendilerine bir arkadaş belirlemesine yardımcı oldu.

Bu durum elbette aileler için de avantaja dönüştü. Şöyle ki, hayali arkadaş ile ilgili bir hediye hazırlamak çok zorken, animasyon bir arkadaş ile ilgili türlü türlü hediyeler hazırlama şansına sahip olduk. Çocukların son dönemlerde en çok sevdiği animasyon filmlerden bili Minyonlar oldu.

Bu küçük sarı yaratıklar, sevimlilikleriyle büyüklerin bile ilgisini çekmeye başladı. Tabiki bu ilgi oyuncak sektörünü de harekete geçirdi ve kısa sürede üzerinde Minyon olan sayısız modelde oyuncak piyasaya sürüldü.

amigurumi-minion-minyonlar-yapimi

Çocuğunuz Minyonları çok seviyorsa sizde ona kendi elinizle bir sürpriz hazırlamak ister misiniz? Peki amigurumi örgü tekniği ile minyonlar minion nasıl yapılır ?

Nasıl yapacağınızı bu yazımızda bulabilirsiniz.Evinizde Minyon oyuncak hazırlamanın en kolay yolu Amigurumi örgü yöntemini kullanmaktır. Bu yöntem sayesinde 3 boyutlu ve yumuşacık oyuncaklar hazırlayabilirsiniz.

Amigurumi Minyonlar Oyuncak Yapımı İçin Gereli Malzemeler

Çocuklarınız için evinizde hazırlayacağınız Minyon oyuncağa gerekli malzemeler şunlar;

1- Sarı, mavi, siyah ve gri renkte ip
2- Boncuk elyaf
3- İşaretleyici
4- Tığ

amigurumi-minion-oyuncak-toys-yapimi

Bu malzemeler ile yapacağınız bir amigurumi minyon (minion) oyuncağının boyu yaklaşık olarak 25 cm, genişliği ise 30 cm olacaktır. Amigurumi Minyon hazırlamak için önce gözdesiyle işe başlayın. Sık iğne ve trabzan yöntemlerini kullandığınız modelin sonuna doğru içine boncuk elyaf doldurarak kapatın.

Böylece Minyonunuzun gözdesini tamamlayacaksınız. İki yanına da aynı şekilde kollarını hazırlayıp içini doldurduktan sonra gövde ile birleştirin. Amigurumi Minyon oyuncak yapımının alt kısmı için hazırlayacağınız mavi renkte bir tulumun altına siyak minik ayaklar örün. Aynı şekilde ellerini de siyah ördükten sonra minyonunuzu mavi tutulun içine oturtun.

Amigurumi Minyon ( Minion ) Oyuncak Yapımı Videolu Anlatım

Hazırlayacağınız gri renkte gözlüğü ise takıp çıkan şekilde yaparanız, çocuğunuz minyonunu gözlüklü ya da gözlüksüz olarak kullanabilecektir.

Paylaş:

Yayımlandı

kategorisi

yazarı:

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir