Açıklamalı Kolay Bebek Patiği Yapımı

Bebek patikleri genellikler bebeklerimizin ayaklarını iyi ve sıkı bir şekilde kavramalarından dolayı çıkması pek kolay değildir.Bu yüzden sizlere lastik örgü ile yapılmış bir bebek patiği anlatımını paylaşacağız. Kolay ve basit bir bebek patiği anlatacağımız model. Bebek patiğimizin üst kısımları kıvırmak suretiyle işleneceğinden örgümüzün tersini gösterir. Bu yüzden basit bebek patiğimizi örmeye başlarken düz örgü veya haroşa örgü tekniğini kullanabilirsiniz.

Kolay bebek patiğimizin başlangıç kısmı dikdörtgen olacak şekilde örgü örülecektir.Sonrasında ise üst bölümden işlenerek devam edilmesi gerekmektedir.Lastik örgü modeli olan kısım ise patiğimizin parmak uçları ayak baş tarafına gelmesine dikkat ediniz.Daha detaylı ayrıntılar fotoğraflarımızda detaylı olarak gösterilmiştir.Eğer lastik örgü hakkında bilginiz yok ise daha önceki bir konumuzda cilveli lastik örgü tekniği ni anlatmıştık bu yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Patiğimiz bittiğinde bir ponpon örgü ile süsleyebiliriz. Bu sizin tercihinize kalmış farklı bir süsleme modeli de kullanabilirsiniz.

 

İşte basit ve kolay patik örmenin en kolay yolu ;

 

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git