Açıklamalı Çizgili Örgü Parmaksız Eldiven Yapımı

Merhaba arkadaşlar facebook sayfamızda kapak fotoğrafımızda ki parmaksız eldiven modelinin yapımını istemiştiniz ücretli bir model olduğundan dolayı yayınlayamadık ama en az onun kadar güzel çizgili örgü parmaksız eldiven modelini ve yapılışını sizlerle paylaşacağız.Tığ işi eldiven yapımı detaylı olarak fotoğraflarımızda gözüküyor fakat ben yinede yabancı bir kaynaktan sizlere türkçeleştirerek anlatımını da yapmaya çalışacağım.Anlatımı çevirdiğim için bazı yerleri anlamsız olabilir affınıza sığınıyorum. Ama bu işe aşina olan bayanlar rahatlıkla anlayabileceklerdir.

Birde atlamadan bu örgüde kullanmanız gereken bir teknik var (k 1f & b) Yani örgü bir ön ve arka tekniği bununla ilgili eğitim videosunuda fotoğraflarımız altında bulabilirsiniz.Anlatıma geçmeden önce daha önce yayınlamış olduğumuz tığ işi parmaksız eldiven modellerini inceleyebilirsiniz.

 

Açıklamalı Parmaksız Eldiven Yapımı

Bu güzel siyah çizgili parmaksız eldiveni yapabilmek için önce videomuzu izlemenizi daha sonra fotoğrafları detaylı olarak incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kısaltmalar :  k = örgü, p = ters örgü, MC = ana renk, CC = zıt renk ve k1f b & = ön aracılığıyla 1 örme ve arka (artış dikiş) demektir.

Bir iğne üzerine MC (ana renk) 32 dikiş üzerine dökülmüş, ve daha sonra ikinci bir iğne için dikişlerin üçüncü hareket, ve üçüncü bir iğneye dikişlerin üçüncü.

dördüncü iğne kullanarak, emin turda dikişlerinizi katılmak, herhangi bir dikiş bükmek değil yapma.Yaklaşık 13 satır, ya da kabaca 2 inç MC, 1 × 1 azarlama çalışma (1 örme, ters örgü 1) kullanılarak.

Dikiş CC (iplik zıt) ve anahtarı 3. Anahtarı (her dikişi örme). Desen kalanı (Eğer üst manşete elde edene kadar) için, MC ve CC her 2 satır arasında geçiş. 22 satır veya 11 çizgili bu böyle devam.Sen her satırın sonuna geldiğinizde, satırın son dikiş önce kaybet biraz görünüyor olacağını fark edeceksiniz. Şu anda sıkı kalır emin olmak için, kullanmadığınız iplikten çekmek için emin olun.

Sonra, başparmak köşebent artan başlayacağız. Eğer 11 çizgileri tamamladıktan sonra, önümüzdeki 10 satır için bu model izleyin:

  • Sıranın sonuna kadar k1, k1f & b k1, k1f & b ve k: Satır 1
  • Satır 2: tüm dikişler k
  • Satır 3: k 1, k1f & b k3, k1f & b ve k satır sonuna kadar
  • Satır 4: Tüm dikişler k
  • Sıranın sonuna kadar k1, k1f & b k5, k1f & b ve k: Satır 5
  • Satır 6: Tüm dikişler k
  • Sıranın sonuna kadar k1, k1f & b k7, k1f & b ve k: Satır 7
  • Satır 8: Tüm dikişler k
  • Sıranın sonuna kadar k1, k1f & b k9, k1f & b ve k: Satır 9
  • Satır 10: tüm dikişler k
Bu noktada, toplamda 42 dikiş olmalıdır.

Bir sonraki satırda, k1, ve sonra bir yama iğne kullanılarak

Hurda iplik parçası üzerine önümüzdeki 12 dikiş koymak ve dikişler düşmek yok emin olmak için iplik kravat. Sen başparmak bitirmek için geri bu daha sonra geleceğiz. Bu sıranın ilmek kalan k ve 5 daha fazla şerit 10 veya daha fazla satır için stockinette dikiş ve çizgili olarak devam etmektedir.

Eldivenin  ana bölümü tamamlandı. Şimdi, iğneler kullanarak, hurda iplik üzerinde başparmak dikiş pick up. Üç iğne onları ayırmak, ve başparmak iç kısmından bir dikiş pick up. Toplamda 13 dikiş olmalıdır. CC şerit tarihinde sona emin olun, sürece sizin başparmak olmak istiyorum gibi (I 2 şeritler yaptım), renklere her 2 satır anahtarlama, dikiş devam edin. Geri MC geçin ve 4 satırlar için, 1 × 1 azarlama (k1, p1) çalışır.Ve eldivenimiz bitmiş oluyor.

 

Örgü Bir Ön ve Arka (k1f & b) Tekniği Eğitim Videosu

Paylaş:

Yorum yapın:Etiketler:

Bu Makaleye Yorum Yapın

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git